بازگشت به اخبار

تشریح رایزنی پارک فناوری هرمزگان با کشورهای عضو انجمن پارک های علم و فناوری جهان

با رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان از رایزنی برای انتقال فناوری و همکاری در بخش های مختلف این حوزه با پارک های  علم و فناوری عضو Iasp خبر داد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری هرمزگان، دکتر علی فتی افزود: در حاشیه برگزاری کنفراس Iasp که به میزبانی ایران و در اصفهان برگزار شد جلسات و دیداری های مختلفی با دست اندرکاران پارک های فناوری کشورهای مختلف برگزار شد که در زمینه های توسعه فناوری و همکاری های فی ما بین مذاکراتی صورت گرفت.

وی با اشاره به اهمیت انتقال تکنولوژی گفت: در این زمینه مذاکرات خوبی صورت گرفت که امیدواریم روند همکاری بتواند به توسعه فناوری در هرمزگان کمک کند.

رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان همچنین با اشاره به ظرفیت فناوری دریایی در هرمزگان گفت: دریا ظرفیت بالایی در هرمزگان است و شرکت های دانش بنیان در این زمینه ورود کرده اند. این ظرفیت  ها می تواند زمینه همکاری در انتقال تکنولوژی به صورت دو طرفه فراهم کند.

به گفته فتی در حوزه انتقال تکنولوژی با کره جنوبی نیز مذاکراتی صورت گرفت که با همکاری شرکت های دانش بنیان و تعامل دو طرفه امکان پذیر خواهد بود

وی بیان داشت: در این کنفرانس با یکی از تامین کنندگان منابع مالی از کشور فرانسه نیز مذاکراتی صورت گرفت که می تواند نسبت به تسریع در توسعه فناوری این استان نقش خوبی ایفا کند.

به گفته فتی، بازاریابی برای محصولات دانش بنیان هرمزگان از دیگر اقداماتی بود که در این کنفرانس پیگیری شد که امیدواریم با پیگیری هایی که صورت می گیرد بتوان بازار خارج کشور محصولات دانش بنیان استان را تقویت کرد.

رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان در ادامه با اشاره به روابط تجاری عمان و ایران گفت: به دلیل همسایگی هرمزگان با کشور عمان و زمینه هایی که در این خصوص فراهم شده، مذاکراتی در خصوص مبادلات فناوری صورت گرفت.

 

اشتراک این نوشته

بازگشت به اخبار