بازگشت به اخبار

اساتید دانشگاه، سفیران پارک فناوری هرمزگان در ارائه سبک جدید کارآفرینی می شوند

رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان گفت: این مجموعه با همت فناوران خود در حوزه های مختلف کار کرده و مدل های موفقی نیز در این عرصه رشد کرده اند. تلاش ما این است تا بتوانیم از طریق سفیرانی که در دانشگاه انتخاب می کنیم سبک جدیدی از کارآفرینی را ارائه دهیم.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری هرمزگان، دکتر علی فتی در نشست شوراي رفع مشكلات شركت هاي دانش بنيان استان هرمزگان با تاکید بر اینکه موفقیت در این حوزه مستلزم همگرایی و همراهی همه مجموعه های تصمیم گیر است، افزود: حمایت از خدمات و محصولات تولیدی فناوران و شرکت های دانش بنیان می تواند زمینه توسعه بیشتر این شرکت ها را فراهم کند.
وی افزود: شرکت های دانش بنیانی در این هرمزگان داریم که ابتکارات زیادی داشته و خدمات جدیدی نیز عرضه کرده اند، گفت: ارزش این فناوری ها در کشور نمود عینی داشته و ارزش آن باعث شده تا سایر استان ها از فناوری های تولیدی شرکت های دانش بنیان هرمزگانی بهره ببرند.
رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان ابراز امیدواری کرد، با همکاری مجموعه های دولتی داخل استان بتوان از خدمات تولیدی شرکت های دانش بنیان بهره بیشتری برد.
وی در ادامه به خدمات یکی از شرکت های دانش بنیان هرمزگان گفت: شرکت صنعت و فناوری هوشمند خلیج فارس که در حوزه هوشمند سازی فعالیت های چشمگیری از اوایل دهه ۹۰ از پارک هرمزگان استارت زد شاهدیم که توانسته در برخی از پروژه های ملی نیز نقش موثر خود را ایفا کند.
فتی به جدید ترین فعالیت های این شرکت دانش بنیان اشاره کرد و گفت: ساخت خودروی خودران و فعالیت در حوزه IOT (اینترنت اشیا) ورود کرده است که این حرکت می تواند نمودی عینی از ظرفیت فناوری استان هرمزگان را به نمایش بگذارد.
وی همچنین از مشارکت شرکت دانش بنیان صنعت و فناوری هوشمند خلیج فارس در بخش IOT برج فناوری در دست تکمیل پارک علم و فناوری هرمزگان خبر داد و گفت: این اقدام برای اولین بار در هرمزگان انجام می شود که امیدواریم بتواند سرآغاز حرکت سایر مجموعه ها در استان باشد.
فتی همچنین با تاکید بر اهمیت استمرار ارتباط پارک فناوری و دانشگاه ها گفت: این تعامل و همکاری می تواند مسیر حرکت دانشجویان را به سمت نوآوری و فناوری هموار کند. به گفته وی، همکاری دانشگاه و پارک بسیار مهم و حیاتی است و می تواند تاثیر به سزایی در توسعه فناوری بگذارد.
رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان بیان داشت: در این زمینه برنامه هایی در دستور کار پارک علم و فناوری هرمزگان است که یکی از آنها حضور اساتیدی به عنوان سفیران پارک علم و فناوری در دانشگاه هاست.
به گفته وی، در این زمینه پارک علم و فناوری هرمزگان هزینه می کند تا بتوان به این حرکت تسریع بخشید. بر اساس برنامه ریزی هایی که صورت گرفته، برنامه داریم تا دروس کارآفرینی را به سبک جدید از طریق اساتید دانشگاه ها که قرار است به عنوان سفیران پارک عمل کنند به دانشجویان آموزش کارآفرینی به سبک جدید داده شود.
فتی در ادامه به نقش موثر صنعت در توسعه فناوری اشاره کرد و گفت: گسترش تعامل بخش های صنعت استان با پارک علم و فناوری هرمزگان از جمله هدف های اصلی است. از این رو بخشی از فضای برج فناوری در اختیار صنایع قرار می گیرد.

برقراری ارتباط میان دانشگاه ها، پارك هاي فناوري و دستگاه هاي اجرايي دستاوردهای مهمی خواهد داشت

معاون هماهنگي اموراقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان گفت: تحقق كامل ارتباط دانشگاه، پارك هاي علم و فناوري و دستگاه هاي اجرايي نتايج بسيار مهمي در زمينه هاي جلوگيري از اتلاف انرژي ، حفاظت از منابع طبيعي ، ايجاد آرامش در حوزه هاي اجتماعي و ايجاد اشتغال به همراه خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي استانداري هرمزگان، ايرج حيدري در نشست شوراي رفع مشكلات شركت هاي دانش بنيان استان هرمزگان با تبريك فرا رسيدن ايام ميلاد با سعادت هشتمين اختر تابناك امامت و ولايت حضرت امام رضا(ع)  با اشاره به اهميت  شركت هاي دانش بنيان و پارك هاي علم و فناوري، تصريح كرد: ارتباط سه سويه دانشگاه ، دستگاه هاي اجرايي و پارك هاي علم و فناوري براي تقويت شركت هاي دانش بنيان نياز روز دنيا مي باشد كه بايد در مسير تحقق اين مهم حركت كنيم .

وي افزود: در صورت تحقق كامل ارتباط دانشگاه ، دستگاه هاي اجرايي و پارك هاي علم و فناوري اين مهم با نتايج بسيار مهمي در زمينه هاي جلوگيري از اتلاف انرژي ، حفاظت از منابع طبيعي و محيط زيست، بهره وري لازم از منابع طبيعي ، ايجاد آرامش در حوزه هاي اجتماعي و ايجاد اشتغال  به همراه خواهد داشت.

معاون هماهنگي اموراقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان با تاكيد بر ارتباط نزديك پارك هاي علم و فناوري دانشگاه ها با پارك و علم و فناوري استان، خاطرنشان كرد: در صورت ارتباط نزديك پارك هاي علم و فناوري  دانشگاه ها با پارك علم و فناوري استان شاهد وحدت رويه ، هم افزايي و همكاري در زمينه فعاليت هاي فناورانه خواهيم بود.

حيدري با تاكيد بر فعال شدن دانشجويان در پارك هاي علم و فناوري ، تصريح كرد: دانشگاه ها  بايد اين ايده مهم را نهادينه كنند كه دانشجويان به دنبال يادگيري دانش باشند تا گذراندن واحد هاي درسي  و در اين زمينه پارك هاي علم و فناوري مي توانند به كمك دانشگاه ها بيايند تا خروجي هاي آنها از كيفيت بالاتري برخوردار گردند.

وي اظهار داشت: پارك هاي علم و فناوري نقش مهمي در از بين بردن بي انگيزگي در دانشجويان و ايجاد انگيزه براي كسب علم و مهارت در آنها با ايجاد فضاي با نشاط علمي دارند.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان تصريح كرد: وقتي دانشجويان كشور با علم و دانش كافي از دانشگاه ها فارغ التحصيل گردند جامعه به خوبي از دانش  هاي آنها در زمينه هاي مختلف بهره مند خواهد شد و در اين زمينه پارك هاي علم و فناوري نقش بسزايي دارند.

وي گفت: در صورت تحقق كامل ارتباط دانشگاه با پارك علم و فناوري  يقيناً دستگاه هاي اجرايي  نيز در پيشبرد امور خود موفق خواهند شد زيرا از نيروهاي با تجربه و كار آزموده دانشگاه ها  برخوردار خواهند شد.

حيدري با تاكيد بر بهره گيري از الگو هاي موفق در زمينه پارك هاي علم و فناوري و شركت هاي دانش بنيان ، بيان داشت: بايد  تلاش گردد از الگوهاي موفق پارك هاي علم و فناوري و شركت هاي دانش بنيان فعال در ساير استان ها براي پيشبرد اهداف و برنامه هاي  پارك علم و فناوري استان بهره گرفته شود.

معاون هماهنگي اموراقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان خاطرنشان كرد: موانع پيش روي توسعه شركت هاي دانش بنيان در استان  ريشه يابي گردد  و در راستاي رفع آنها اقدام شود.

وي گفت: با توجه به اهميت پارك هاي علم و فناوري در دوره كنوني، متاسفانه جايگاه اين پارك ها در بين دستگاه هاي اجرايي به خوبي تبيين نگرديده است  و تحقق اين مهم نيازمند تلاش و پيگيري شبانه روزي است و در اين رابطه دستگاه هاي اجرايي موظف و ملزم به همكاري با پارك علم و فناوري استان براي توسعه شركت هاي دانش بنيان هستند.

حيدري  با تاكيد بر تقويت حوزه علم و فناوري ، گفت: علاوه بر اعتبارات ساليانه اي كه  به پارك علم و فناوري استان تعلق مي گيرد از منابع ديگر  براي پيشبرد اهداف پارك بايد بهره برد و در اين رابطه فكر و ايده ارائه گردد.

معاون هماهنگي اموراقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان با اشاره به تلاش هاي استاندار هرمزگان براي شكوفايي پتانسيل هاي استان، اظهار داشت: با تلاش هاي دكتر همتي، وضعيت استان در حوزه هاي مختلف وضعيت فعالي است  و از اين نشاط موجود در استان پارك علم و فناوري براي تقويت شركت هاي دانش بنيان بهره بگيرد.

وي  با تاكيد بر حمايت از شركت هاي دانش بينان،  گفت: از شركت هاي دانش بنيان بايد با جديت  حمايت نمود و اهداف  پارك هاي علم و فناوري براي مديران دستگاه هاي اجرايي ، دانشگاهيان، دانشجويان  و مردم معرفي گردد.

حيدري تصريح كرد: در صورت بكارگيري صحيح  فناوري هاي نوين هيچ گاه جبر محيطي  نظير خشكسالي بر ما غلبه نخواهد كرد و با استفاده از دانش هاي نوين مي توانيم از بحران ها نظير خشكسالي عبور كنيم.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان اضافه كرد: شركت هاي دانش بنيان و پارك هاي علم و فناوري به سمتي حركت كنند كه شاهد كاهش چشمگير مصرف انرژي در صنايع  و افزايش بهره وري دربخش هاي مختلف  باشيم.

وي افزود: با استفاده از دانش هاي نوين  بايد محصولاتي توليد گردد كه نياز به كمترين انرژي داشته باشند و در كاهش چشمگير مصرف آب و برق در بخش هاي مختلف به كمك بيايند.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان  تصريح كرد: همه پيشرفت هايی كه از ابتداي انقلاب تاكنون در عرصه هاي مختلف صورت پذيرفته است به بركت خون پاك شهيدان است  كه با خون خود امنيت را برقرار كردند و وظيفه ما مسئولان،  خدمت براي مردم در راستاي ايجاد اشتغال و رفع مشكلات آنها مي باشد.

بازگشت به اخبار