بازگشت به اخبار

رونمایی از محصول دانش بنیان پارک علم و فناوری هرمزگان با حضور وزیر علوم و معاون علمی رئیس جمهور

همزمان با نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری ملی  واقع در تهران با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و همچنین سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از نانو ماسک جلبک دریایی، محصول دانش بنیان پارک علم و فناوری هرمزگان رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری هرمزگان, در این مراسم از محصول دانش بنیان نانو ماسک جلبک خلیج فارس مکمل تغذیه پوست تولید شده در شرکت دانش بنیان فناوران زیست سبز رونمایی شد.

این محصول توسط  دکتر فاطمه عیدی قلعه قاضی در شرکت دانش بنیان فناوران زیست سبز دریا تولید و به مرحله فروش رسیده است.

این محصول با بهره گیری مواد حاصل از فن آوری نانو بیو تکنولوژی و بیو پلیمرهای جلبک های خلیج فارس تولید شده است که موثر در درمان لک، آکنه، لیفتینگ،شاداب کننده و … است.

دکتر علی فتی رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان نیز در مراسم رونمایی از این محصول گفت: شرکت دانش بنیان فناوران زیست سبز دریا با بهره گیری از ظرفیت های موجود در هرمزگان و استفاده از منابع دریایی توانسته این محصول را به بازار عرضه کند.

به گفته وی، پارک هرمزگان هر ساله یکی از محصولات ارزشمندی که به مرحله تولید و فروش رسیده برای رونمایی ملی انتخاب می کند که خوشبختانه در داوری صورت گرفته به عنوان فناوری منتخب کشوری برای رونمایی انتخاب شد.

وی ابراز امیدواری کرد، این شرکت بتواند با فروش محصولات خود هم زمینه اشتغالزایی و کارافرینی برای ساحل نشینان هم نیاز کشور را در این زمینه فراهم آورد.

وی با بیان اینکه هرمزگان منابع زیادی دارد که ناشناخته مانده است ، افزود: خوشبختانه با همت فناوران بومی این منطقه کمک زیادی به اشتغال منطقه کرده است.

اشتراک این نوشته

بازگشت به اخبار