مخترع هرمزگانی از ساخت پرینتر سه بعدی با دقت بسیار بالا برای نخستین بار در هرمزگان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری هرمزگان؛ محمد بستان پیرا مختر و مبتکر هرمزگانی از تولید انواع دستگاه های cnc و پرینتر سه بعدی در استان خبر داد.

این مبتکر و مخترع تصریح کرد:  واحد فناور هجم توسط جمعی از مهندسین الکترونیک، کامپیوتر و مکانیک از دانشگاه های مختلف استان از جمله گروه مکانیک دانشگاه هرمزگان با هدف طراحی و ساخت محصولات صنعتی به ویژه دستگاه cnc در ابعاد و توان های مختلف تاسیس شد.

بستان پیرا یادآور شد: تیم مهندسی هجم، در ابتدای کار پس از تولید و فروش موفق چند دستگاه cnc درصدد ایجاد واحد تحقیق و توسعه برآمد و توانست در آن واحد پرینتر سه بعدی با دقت بالا طراحی و پس از تولید این محصول را روانه بازار کند که با استقبال واحدهای تولیدی و صنعتی رو به رو شد.

 

وی افزود: اکنون این گروه مهندسی در تلاش است تا با طراحی و ساخت دستگاه های cnc و پرینتر سه بعدی متناسب با نیاز و درخواست متخصصان حوزه های مختلف صنعت، هنر، نفت و گاز و… در ابعاد بزرگ و بسیار کوچک، گامی بزرگ در عرصه تولید تجهیزات برش و پرینتر بردارد.

 

این مبتکر هرمزگانی یادآور شد: پرینتر سه بعدی ساخت گروه هجم توان پرینت با دقت های بسیار بالا با حداکثر دقت لازم را دارا می باشد.

وی متذکر شد: یکی از شاخصه های این سیستم عملکرد بدون صدا و با دقت بسیار بالاتر از حد معمول است و این پرینتر مجهز به سیستم خنک کننده متفاوت است و دارای قابلیت اتصال به کامپیوتر نیز می باشد.

بستان پیرا بیان داشت: گروه مهندسی هجم که مستقر در پارک علم و فناوری استان هرمزگان می باشد توانایی تولید پرینتر های سه بعدی با توان پرینت به وسیله تکنیک های مختلف مانند FDM، SLA-DLP-LCD، SLS-SLM-PolyJet را دارا می باشد.

انتهای پیام:/