بازگشت به اخبار

رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان: برای مشارکت پارک فناوری هرمزگان در حوزه خطوط لوله و مخابرات نفت باید نیاز سنجی صورت گیرد

رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان بر نیاز سنجی در حوزه خط لوله و مخابرات نفت تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری هرمزگان، دکتر علی فتی در دیدار با مدیر شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه خلیج فارس با بیان اینکه وزارت نفت، یک وزارتخانه به روز و همپای علم وتکنولوژی است، گفت : ماموریت پارک علم و فناوری توسعه زیرساخت های فناوری، تبدیل ایده به ثروت و کمک به کارآفرینان است.

علي فتی ادامه داد : برای برقراری تعامل بیشتر با شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران ابتدا باید نیاز سنجی صورت گیرد تا بتوانیم انتقال فناوری را انجام دهیم.

وی در این دیدار آمادگی خود را برای استفاده از تجارب صنعت گران حوزه انتقال نفت و همچنین ایجاد ارتباط موثر و متقابل جهت رفع نیازهای آزمایشگاهی، کارگاهی و آموزشی منطقه خلیج فارس اعلام کرد و گفت: با بیشتر صنایع استان تعامل خوب و دوسویه ای داریم و از ظرفیت های طرفین برای توسعه استان بهره گیری می شود.

مدیر شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه خلیج فارس نیز در این دیدار ضمن تشریح بخشی از عملکرد شرکت خطوط و مخابرات با بیان اینکه صنعت نفت یک صنعت قدیمی و پایه است، گفت: تمام سعی و تلاشمان این است که فعالیت های شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه خلیج فارس، دانش محور شود و مدیریت دانش را در سیستم پیاده سازی کنیم.

مهندس علیرضا عطار با بیان اینکه بازار امروز یک بازار رقابتی است و برپایه علم و فناوری حرکت می کند و اگر نتوانیم همپای دانش روز و بازار رقابت حرکت کنیم نیروها کارایی لازم را از دست داده و به اهداف شرکت و بهروری لازم دست نخواهیم یافت.

وی در پایان بیان داشت: سیاست و تلاش شرکت خطوط لوله ومخابرات حرکت با دانش روز است که در این راستا تعامل و همکاری با سازمان های دانش محور از جمله پارک علم و فناوری یکی از این راههاست.

دبیر شورای پژوهش و فناوری منطقه خلیج فارس نیز در این نشست گفت: یکی از مصوبات شورای پژوهش و فناوری شرکت خطوط لوله و مخابرات رایزنی و ارتباط با پارک علم وفناوری استان بود که دراین راستا این نشست برگزار شد.

پدارم قاسمی ادامه داد : علاوه برکارهای پژوهشی و علمی ، می توانیم در خصوص پروژهای جاری واحدهای فنی و استفاده از خدمات فنی مهندسی نیز با پارک علم و فناوری همکاری و مشارکت نمائیم که این خود باعث کاهش هزینه های جاری منطقه خواهد شد.

وی هدف از برگزاری این نشست را ایجاد بستری مناسب جهت رفع چالش ها و تنگناهای عملیاتی و فنی شرکت از طریق ارتباط با واحدهای فناور بیان کرد و افزود : همچنین برقراری ارتباط با شرکت های دانش بنیان در قالب پروژه های تحقیقاتی و ارتباط با مراکز رشد را از دیگر اهداف این نشست مشترک عنوان کرد.

 

این اعلان را به اشتراک گذارید

بازگشت به اخبار