بازگشت به اخبار

حرکت پارک علم وفناوری هرمزگان به سمت پروژه های دریامحور: ظرفیت های بنادر به کمک توسعه شرکت های دانش بنیان می آید

رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان از حرکت این مجموعه به سمت پروژه های دریامحور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری هرمزگان، دکتر علی فتی در نشست مشترک فناوران با مدیراداره بنادرودریانوردی شهید باهنر وشرق استان هرمزگان با قدردانی از همکاری مدیر بندر شهید باهنر در توسعه زیرساخت ها و فراهم کردن زمینه برای ورود شرکت های دانش بنیان افزود: توجه به ظرفیت شرکت های دانش بنیان باعث می شود تا زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی فراهم شود.

وی ادامه داد، بخش زیادی از فعالیت شرکت های دانش بنیان به حوزه دریا و بندر مرتبط است از این رو همکاری طرفین می تواند هم بخشی از نیازهای بنادر و دریانوردی از طریق این شرکت ها تامین و هم زمینه برای توسعه شرکت های دانش بنیان فراهم شود.

در این نشست محمد محسنی مدیراداره بنادرودریانوردی شهید باهنر وشرق استان هرمزگان از آمادگی این مجموعه برای تامین زیرساخت های توسعه شرکت های دانش بنیان در حوزه دریایی و بندری خبر داد.

وی افزود: مجموعه بندر شهید باهنر در راستای توسعه شرکت های دانش تمام تلاش خود را بکار خواهد گرفت تا هم به توسعه شرکت های دانش بنیان کمک کرد و هم از ظرفیت این شرکت ها برای توسعه و تجهیز بنادر استفاده کرد.

محسنی با بیان اینکه ظرفیت شرکت های دانش بنیان مورد توجه جدی قرار نگرفته است، تصریح کرد، ورود این شرکت ها به حوزه های مختلف بندری از جمله صادرات محصولات می تواند موثر واقع شود و در همه بخش ها زمینه را برای فعالیت این شرکت ها فراهم می کنیم.

مدیراداره بنادرودریانوردی شهید باهنر وشرق استان همچنین به اختصاص محل استقرار شرکت های دانش بنیان دریایی برای انجام فعالیت ها در بنادر استان هرمزگان گفت: سازمان بنادر به اهمیت این شرکت ها واقف است و ما آمادگی داریم در اختصاص فضای استقرار شرکت های دانش بنیان همکاری لزم را باپارک علم و فناوری هرمزگان داشته باشیم.

 

 

اشتراک این نوشته

بازگشت به اخبار