بازگشت به اخبار
نمایشگاه دریایی

بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی دریایی جمهوری اسلامی ایران در پایتخت دریایی کشور

.بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی دریایی جمهوری اسلامی ایران در پایتخت دریایی کشور در بندرعباس برگزار می شود.

این نمایشگاه در تاریخ پنجم تا هشتم آذر با هدف حمایت از نهضت دریایی ساخت داخل آغاز بکار خواهد کرد.

استان هرمزگان متشکل از سیزده بندر فعال می باشد که بندر شهید رجایی از بزرگترین بنادر تجاری ایران محسوب می شود که بیشترین سهم وارادات و صادرات کشور از این بندر صورت می گیرد.

این کریدور مهم دریایی کشور شامل دوازده یارد کشتی سازی کوچک و بزرگ و فعال می باشد که از معتبرترین آنان میتوان به شرکتهایی همچون: ایزوایکو، صنایع دریایی شهید محلاتی و شهید درویشی که خود شامل شرکتهایی بصورت زیرمجموعه در صنعت دریایی فعال می باشند.

به دستور وزیر محترم صنعت، معدن، تجارت جناب آقای رحمانی نهضت ساخت داخل باید جدی تر به راه خود ادامه دهد و در این زمینه حمایت دولت و شرکتهای کوچک و بزرگ را خواهد داشت که بتوانیم مشکلات پیش رو در زمینه تولیدات داخلی را در این نمایشگاه مرتفع سازیم و نسبت به رفع این مشکلات اقدام کنیم.

در حاشیه برگزاری بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی دریایی در بندرعباس از استارتاپ ویکند دریایی رونمایی می شود که شرکتهای دانش بنیان در این زمینه نقش مهمی را ایفا خواهند کرد در راستای شناسایی نیازهای فناورانه داخلی صنعت دریایی و همکاری با شرکتهای معتبر بزرگ و کوچک.

با توجه به فعالیت گسترده شرکتهای دانش بنیان در صنایع ساخت داخل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برای حضور فعال این شرکتها در بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی دریایی در بندرعباس حمایت و تسهیلات ارزشمندی تا سقف ده میلیون تومان( بلاعوض) را ارائه می نماید که فضای بیشتری برای تولیدات فناورانه و استارتاپی کشور در نمایشگاه اختصاص یابد.

در این نشست خبری همچنین رئیس دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی حضور داشتند که با توجه به صحبتهای مهم وزیر صنعت، معدن، تجارت حمایت دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی را از این نمایشگاه اعلام داشتند، آقای سیامک سید مرندی در ادامه پشتیبانی از نهضت ساخت داخل، مشارکت باشکوه تمامی ارگانهای داخلی دریایی کشور در نمایشگاه را خواستار بودند تا چشم انداز صنعت دریایی کشور رو به رشد و رونق اقتصادی در حرکت باشد. همچنین ابراز امیدواری ایشان از بازدید جناب آقای رحمانی از نمایشگاه بین المللی دریایی ایران آیمکس بندرعباس نیز صورت خواهد پذیرفت.

رئیس بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی دریایی جناب آقای مجید ایزدخواه در نشست امروز با تشکر از حمایت وزیر محترم صنعت معدن تجارت جناب رحمانی و جناب آقای سیدمرندی رئیس محترم دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی و حمایت شرکتهای داخلی از نمایشگاه بین النللی دریایی بندرعباس در راستای برنامه نهضت ساخت داخل علام کرد:  پشتیبانی شرکت europortهلند و smmهامبورگ را نیز داریم با توجه به حضور پررنگ پاویون جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاههای دریایی بین المللی هلند و آلمان که هرساله برگزار میشود و شرکتهای دریایی داخلی بهمراه شرکتهای خارجی به تبادل اطلاعات و نشست های تخصصی می پردازند که در بعضی از این نشستها قراردادهای مهمی با شرکتهای داخلی بسته میشود. همچنین بازدیدهای دریایی و جلسات مهم دریایی از دیگر برنامه های این نمایشگاهها می باشد.

این اعلان را به اشتراک گذارید

بازگشت به اخبار