بازگشت به اخبار

نشست دورهمی نوآورانه برگزار شد

نشست دورهمی نوآورانه با حضور دکتر محمدحسن محمدپور، کارآفرین، مدرس دانشگاه و موسس طرح ملی کودک رایان به همراه جمعی از علاقه مندان به حوزه استارتاپ ها، در سالن کنفرانس پارک علم و فناوری هرمزگان برگزار شد.

محمدپور در خصوص تفاوت استارتاپ و بیزنس گفت: در استارتآپ کاملا باید خلق کنیم و بسازیم اما در بیزینس همه چیز از قبل مشخص شده است و جلب اعتماد سرمایه گذار و دریافت تسهیلات راحت است اما استارتاپ نوعی ریسک است.

وی همچنین در مورد عدم موفقیت استارتاپ ها در استان صحبت کرد و گفت: استان ما بیشترین استارتاپ ها و ناموفق‌ترین استارت‌اپ‌ها را دارد. یکی از دلایل به بار ننشستن استارتاپ ها در استان، محدود بودن ایده ها به چند کسب و کار پایه و رایج است. برای مثال؛ همه می خواهند فست فود، مزون و… داشته باشند. اما این مورد با فرهنگ سازی بهتر می‌شود. کافی است دیدگاه متفاوت را ایجاد کنیم.
محمد پور سپس به توضیح گروه سازی پرداخت و بیان کرد که ما نباید از اشتراک ایده هایمان با یکدیگر بترسیم، خودمان سرمایه داریم اما فکر می کنیم هر چیزی در شهرهای دیگر باشد بهتر است. از تخصص دوستان و آشنایان استفاده نمی‌کنیم. باید یاد بگیریم با هم همکاری کنیم.
محمدپور در ادامه به مدیریت روابط در استارتاپ ها و کسب و کارها اشاره کرد و روابط فامیلی اختلاط رابطه می‌آورد و فساد مالی در پی دارد. باید روحیه‌ کاری و جدیت وجود داشته باشد و با روابط نزدیک مرتبط نشود.
دورهمی نوآورانه هر چهارشنبه از ساعت ۱۷ الی ۱۹ در سالن کنفرانس پارک علم و فناوری هرمزگان برگزار می شود، برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرکت در دورهمی با ما در تماس باشید.

این اعلان را به اشتراک گذارید

بازگشت به اخبار