بازگشت به اخبار

بررسی مشکلات شرکت های دانش بنیان با حضور استاندار هرمزگان؛

مدیران عامل شرکت های دانش بنیان و فناوران مراکز رشد پارک علم و فناوری با استاندار هرمزگان دیدار و مشکلات و ظرفیت های حوزه خود را با وی در میان گذاشتند.

استاندار هرمزگان پس از بیان اظهارات فناوران خواستار فراهم شدن شرایط مناسب برای تولید انبوه محصولات شرکت های دانش بنیان شد.

فریدون همتی افزود: رسالت پارک علم و فناوری به عنوان متولی این عرصه رسیدگی به شرکت های دانش بنیان است و باید مشکلات شرکت های دانش بنیان را به اطلاع دستگاه های اجرایی برساند و برای رفع آنها پیگیری های لازم را انجام دهد.

وی ادامه داد: مجموعه پارک علم و فناوری باید سیاست گذاری مناسبی جهت رسیدگی و رفع مشکلات شرکت های دانش بنیان داشته باشد.

استاندار هرمزگان افزود: محصولات خوبی توسط شرکت های دانش بنیان تولید می شوند که باید به تولید انبوه برسند و در بازارهای داخلی و خارجی عرضه شوند.

همتی تصریح کرد: باید محصولات شرکت های دانش بنیان به سرمایه گذاران معرفی و شرایط لازم برای تولید انبوه آنها فراهم شود.

وی گفت: شرکت های دانش بنیان با تولید محصولات مبتنی بر دانش و همچنین اشتغالزایی، نقش سازنده ای در جامعه ایفا می کنند و بدون شک باید حمایت از این شرکت ها بیشتر شود.

برج فناوری بر اساس شرایط فناوران خدمات رسانی می کند

در این نشست همچنین رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان از تامین تمامی شرایط فناوران در برج فناوری شهر بندرعباس خبر داد.

دکتر علی فتی افزود: شرکت های دانش بنیان با توجه به نوع فعالیت شان خدمات و کالایی ارائه می دهند که با توجه ظرفیت های موجود استان تولید و عرضه می شود.

وی خاطرنشان کرد، یکی از دغدغه شرکت های دانش بنیان تامین محل استقرار و زمان خدمات رسانی است که با توجه به همین دغدغه ها پارک علم و فناوری همه این موارد را در راه اندازی این برج مدنظر قرار داده است.

رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان در همین ارتباط گفت: با تدابیری که اندیشیده شده خدمات رسانی در برج فناوری بصورت ۲۴ ساعته خواهد بود.

به گفته فتی، در برج فناوری چهار هزار متر فضای مفید وجود دارد که بالاترین استاندارد با تجهیزات روز در آینده نزدیک به بهره برداری خواهد رسید.

وی در ادامه خواستار تخصیص بودجه استانی به پارک علم و فناوری شد و گفت: این مجموعه تاکنون از بودجه های ملی استفاده کرده است و تعامل استان در تخصیص بودجه های استانی برای وزارت علوم بسیار مهم است و به هر میزانی که بودجه از استان گذاشته شود وزارت علوم عدد بزرگتری کمک خواهد کرد.

رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان در عین حال با قدردانی از استاندار و مجموعه برنامه و بودجه استان هرمزگان گفت: خوشبختانه در یک سال گذشته ردیف های بودجه ای بخش اشتغال و روستایی به پارک هرمزگان اختصاص یافته است.

وی همچنین خواستار استفاده از ظرفیت های خالی سوله های کارگاهی و آزمایشگاه های دستگاه های اجرایی به شرکت های دانش بنیان و فناوران پارک علم و فناوری شد.

فتی افزود: این سوله ها و آزمایشگاه ها می توان با حفظ مالکیت در اختیار فناوران قرار داد و از خاک خوردن آن جلوگیری کرد.

 

این اعلان را به اشتراک گذارید

بازگشت به اخبار