بازگشت به اخبار

بررسی مشكلات شركت هاي دانش بنيان با حضور استاندار هرمزگان؛

مدیران عامل شرکت های دانش بنیان و فناوران مراکز رشد پارک علم و فناوری با استاندار هرمزگان دیدار و مشکلات و ظرفیت های حوزه خود را با وی در میان گذاشتند.

استاندار هرمزگان پس از بیان اظهارات فناوران خواستار فراهم شدن شرايط مناسب براي توليد انبوه محصولات شركت هاي دانش بنيان شد.

فریدون همتی افزود: رسالت پارك علم و فناوري به عنوان متولي اين عرصه رسيدگي به شركت هاي دانش بنيان است و بايد مشكلات شركت هاي دانش بنيان را به اطلاع دستگاه هاي اجرايي برساند و براي رفع آنها پيگيري هاي لازم را انجام دهد.

وي ادامه داد: مجموعه پارك علم و فناوري بايد سياست گذاري مناسبي جهت رسيدگي و رفع مشكلات شركت هاي دانش بنيان داشته باشد.

استاندار هرمزگان افزود: محصولات خوبي توسط شركت هاي دانش بنيان توليد مي شوند كه بايد به توليد انبوه برسند و در بازارهاي داخلي و خارجي عرضه شوند.

همتي تصريح كرد: بايد محصولات شركت هاي دانش بنيان به سرمايه گذاران معرفي و شرايط لازم براي توليد انبوه آنها فراهم شود.

وي گفت: شركت هاي دانش بنيان با توليد محصولات مبتني بر دانش و همچنين اشتغالزايي، نقش سازنده اي در جامعه ايفا مي كنند و بدون شك بايد حمايت از اين شركت ها بيشتر شود.

برج فناوری بر اساس شرایط فناوران خدمات رسانی می کند

در این نشست همچنین رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان از تامین تمامی شرایط فناوران در برج فناوری شهر بندرعباس خبر داد.

دکتر علی فتی افزود: شرکت های دانش بنیان با توجه به نوع فعالیت شان خدمات و کالایی ارائه می دهند که با توجه ظرفیت های موجود استان تولید و عرضه می شود.

وی خاطرنشان کرد، یکی از دغدغه شرکت های دانش بنیان تامین محل استقرار و زمان خدمات رسانی است که با توجه به همین دغدغه ها پارک علم و فناوری همه این موارد را در راه اندازی این برج مدنظر قرار داده است.

رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان در همین ارتباط گفت: با تدابیری که اندیشیده شده خدمات رسانی در برج فناوری بصورت ۲۴ ساعته خواهد بود.

به گفته فتی، در برج فناوری چهار هزار متر فضای مفید وجود دارد که بالاترین استاندارد با تجهیزات روز در آینده نزدیک به بهره برداری خواهد رسید.

وی در ادامه خواستار تخصیص بودجه استانی به پارک علم و فناوری شد و گفت: این مجموعه تاکنون از بودجه های ملی استفاده کرده است و تعامل استان در تخصیص بودجه های استانی برای وزارت علوم بسیار مهم است و به هر میزانی که بودجه از استان گذاشته شود وزارت علوم عدد بزرگتری کمک خواهد کرد.

رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان در عین حال با قدردانی از استاندار و مجموعه برنامه و بودجه استان هرمزگان گفت: خوشبختانه در یک سال گذشته ردیف های بودجه ای بخش اشتغال و روستایی به پارک هرمزگان اختصاص یافته است.

وی همچنین خواستار استفاده از ظرفیت های خالی سوله های کارگاهی و آزمایشگاه های دستگاه های اجرایی به شرکت های دانش بنیان و فناوران پارک علم و فناوری شد.

فتی افزود: این سوله ها و آزمایشگاه ها می توان با حفظ مالکیت در اختیار فناوران قرار داد و از خاک خوردن آن جلوگیری کرد.

 

این اعلان را به اشتراک گذارید

بازگشت به اخبار