بازگشت به اخبار

برگزاری نوزدهمین دورهمی نوآورانه با حضور فعالان استارتاپی

نوزدهمین دورهمی نوآورانه با موضوع بوم مدل کسب و کار، با حضور جمعی از فعالان حوزه استارت‌آپ‌ها، با هدف آشنایی تیم‌های استارت‌آپی با نحوه پر کردن بوم مدل کسب‌و‌کار، در سالن کنفرانس پارک علم و فناوری هرمزگان برگزار شد.
در این دورهمی پارسا شرفی یکی از فعالان حوزه استارت‌آپ‌ها و بنیان‌گذار استارت‌آپ کیوآر گردی در ابتدا به توضیح مختصری از بوم مدل کسب‌و‌کار پرداخت و هر یک از قسمت‌های آن را به اختصار توضیح داد.
وی افزود: بوم مدل کسب و کار (Business Model Canvas) ابزاری مدیریتی و کارآفرینانه است که به شما اجازه می‌دهد مدل کسب و کار خود را توصیف، طراحی و اختراع کرده یا آن‌ را به چالش کشیده و یا در آن چرخش ایجاد کنید.
شرفی ادامه داد، با وجود بوم کسب‌و‌کار تیم شما می‌تواند شناخت بهتری از مدل و چشم‌انداز کسب‌و‌کار شما داشته باشد. همچنین با استفاده از این بوم می‌توان به راحتی مدل را تغییر داد و تمامی تاثیرات را در مدل یک‌ صفحه‌ای تغییر داد.
شرفی همچنین اجزای ۹ گانه بوم مدل کسب‌وکار را معرفی و در خصوص هر یک از آن بخش‌ها‌ توضیح داد. بخش مشتریان، ارزش پیشنهادی، کانال‌های توزیع، ارتباط با مشتریان، جریان درآمد، فعالیت‌های اصلی، منابع اصلی، شرکای کلیدی، ساختار هزینه از بخش‌های بوم مدل کسب‌و‌کار هستند.
گفتنی است، در این دورهمی یک بوم مدل کسب‌و‌کار در اختیار هر یک از شرکت‌کنندگان قرار گرفت، و شرکت کنندگان پس از پر کردن بوم مدل کسب‌و‌کار خود با توجه به توضیحات ارائه شده پرداختند و چند نفر از آنها نیز مدل کسب‌و‌کار خود را ارائه کردند، پس از ارائه نیز هر یک از افراد، در مورد اصلاحات و کاستی‌های طرح ارائه دهنده نظرات خود را اعلام می‌کردند.
در پایان نیز تیم‌ها و افراد شرکت‌کننده به بحث و تبادل نظر در خصوص بوم مدل کسب‌و‌کار پرداختند.
دورهمی نوآورانه چهارشنبه ها از ساعت ۱۷ الی ۱۹ در پارک علم و فناوری برگزار می‌شود، علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۳۳۳۵۰۷۹۴-۰۷۶ تماس بگیرند.

این اعلان را به اشتراک گذارید

بازگشت به اخبار