بازگشت به اخبار

رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی کشور در نشست با فناوران پارک هرمزگان: شرکت های دانش بنیان سه برابر دولت می توانند شغل ایجاد کنند

رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی کشور  از تلاش برای حاکم کردن شرکت های دانش بنیان به عنوان قدرت اقتصادی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری هرمزگان، بهزاد سلطانی در نشست با شرکت های دانش بنیان هرمزگان و فناوران پارک علم و فناوری گفت: صندوق نوآوری و شکوفایی با ارائه تسهیلات و کمک به شرکت های دانش بنیان تلاش می کند که این شرکت ها به عنوان قدرت اقتصادی مطرح شوند و زمینه آن را باید از هم اکنون بوجود آورد.

وی با بیان اینکه اقتصاد دنیا به سمت دانش بنیان شدن حرکت می کند، گفت: اگر فضا را به این سمت نبریم ممکن است طی ۱۵ سال آینده با مشکلاتی در این زمینه مواجه شویم.

رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی کشور با اشاره به ظرفیت شرکت های دانش بنیان گفت: شرکت های دانش بنیان سه برابر دولت می توانند شغل ایجاد کنند از این رو تلاش ما این است که زمینه توسعه شرکت های دانش بنیان در هرمزگان نیز گسترش دهیم.

به گفته وی، هرمزگان ۲۰ هزار دانشجوی ارشد و دکترا دارد که بطور تقریبی حدود ۶ هزار پایان نامه در سال دفاع می شود و اگر یک صدم این پایان نامه ها به ایجاد شرکت دانش بنیان بینجامد سالانه ۶۰ شرکت باید تاسیس شود.

سلطانی همچنین با اشاره به تسهیلات این صندوق به شرکت های دانش بنیان گفت: علاوه بر تسهیلات حمایتی از محصولات تولیدی چنانچه هر شرکت دانش بنیان بتواند ۵ نفر بیمه شده داشته باشد ۱۰۰ میلیون تومان وام با سود ۴ درصد از صندوق دریافت خواهد کرد.

به گفته وی، شرکت های دانش بنیان همچنین می توانند با حمایت صندوق وام خرد سرمایه در گردش با رعایت شروط تعیین شده تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات از بانک عامل دریافت کنند.

رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی کشور افزود: با تعاملاتی که با بانک ها داریم قرار شده علاوه بر ارائه تسهیلات از محل صندوق بخشی از تسهیلات از محل اعتبار خود بانک ها به شرکت های دانش بنیان ارائه شود که کمک زیادی به توسعه شرکت های دانش بنیان خواهد کرد.

وی همچنین با اشاره به حمایت های صورت گرفته از شرکت های دانش بنیان هرمزگان گفت: تاکنون ۱۸ درخواست برای دریافت ۱۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان رسیده است.

سلطانی در زمینه خروج شرکت های دانش بنیان گفت: از مجموع شرکت های دانش بنیان مجوز گرفته در هرمزگان تعدادی نیز خارج شده اند که از این تعداد ۷ شرکت خاتمه یافته موفق داشته ایم.

در این نشست همچنین دکتر علی فتی رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان با اشاره به ظرفیت های هرمزگان گفت: این استان ظرفیت های بالایی در زمینه های مختلف دارد که اگر حمایت های لازم از آنها صورت گیرد می توان شاهد توسعه آنها بود.

به گفته وی، شرکت های دانش بنیان هرمزگان تاکنون در حوزه های مختلف به تولید محصول رسیده اند که نشان می دهد ظرفیت بالایی در این زمینه وجود دارد.

 

این اعلان را به اشتراک گذارید

بازگشت به اخبار