بازگشت به اخبار

نفرات برتر سیزدهمین ایده شو هرمزگان در شهر رودان معرفی شدند

نفرات برتر سیزدهمین ایده شو هرمزگان در رودان با موضوع جلوگیری از آتش سوزی باغات و منازل معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری هرمزگان، این رویداد با همکاری پژوهش سرای دانش آموزی شهید علی محمدی و هنرستان کشاورزی رودان توسط مرکز نوآوری پارک علم و فناوری هرمزگان برگزار شد.

صفایی مدیر آموزش و پرورش رودان در این رویداد با اشاره به اهمیت برگزاری رویداد ایده شو گفت: این رویداد با هدف گسترش فرهنگ نوآوری و خلاقیت، تقویت توان ارائه ایده های خوب و شکستن سد محافظه کاری در خلاقیت و توسعه نقش پارک علم و فناوری استان به عنوان سازمان حامی طبقه خلاق و فناور کشور برگزار شد.

به گفته وی، دانش آموزان در این رویداد مشارکت بالایی داشتند که در همین ارتباط پس از اعلام فراخوان ایده شو، ۱۷۱ ایده دریافت شد.

در همین ارتباط حسین رئیسی مدیر مرکز نوآوری پارک علم و فناوری هرمزگان با اشاره به ایده های دریافت شده گفت: پس از داوری ۱۰ ایده برتربا عنوان سیستم آب فشان اتوماتیک، از بین بردن علف های هرز در باغات با محلول صابون و نمک، جلوگیری از آتش سوزی در منازل با قطع نشت گاز، تسریع در خاموش کردن آتش در منازل، پمپاژ با استفاده از لوله های آب افشان، استفاده از دستگاه های هشدار دهنده، مهار آتش سوزی باغات، آژیر هوشمند، باران خاموش، چه کارکنیم که باغ آتش نگیرد، معرفی و در روز رویداد ارائه شد.

وی افزود: در پایان و پس از اعلام رای شرکت کنندگان و داوران حسین دستوری با ایده باران خاموش مقام اول، عبدالعلی خاکسار با ایده مهار آتش سوزی باغات مقام دوم و محبوبه بینا با ایده سیستم آب فشان اتوماتیک مقام سوم این رویداد را کسب کردند.

 

این اعلان را به اشتراک گذارید

بازگشت به اخبار