بازگشت به اخبار

توسط یک واحد فناور در پارک علم و فناوری هرمزگان؛ آنزیم پروتئازی با خواص ویژه در پارک هرمزگان تولید شد

مدیر مرکز رشد واحدهای فناور پارک علم و فناوری هرمزگان از تولید آنزیم پروتئاز با خواص ویژه توسط واحد فناور همای فناور زیست آنزیم مستقر در این مرکز رشد خبر داد.
دکتر پویان ادیبی با بیان اینکه فناوران مستقر در مرکز رشد پارک هرمزگان طی دو مرحله با نظارت کارشناسان مرکز فعالیت تولیدی خود را انجام می دهند افزود: این محصول با حمایت پارک علم و فناوری هرمزگان و رسیدن به مرحله رشد، تولید شده است.
وی همچنین با قدردانی از صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی خاطرنشان کرد، خوشبختانه این صندوق در کنار پارک علم و فناوری ظرفیت مناسبی برای توسعه شرکت های دانش بنیان بوجود آورده است بطوریکه با حمایت مالی زمینه را برای شکوفایی بیشتر این شرکت ها فراهم کرده است.
ادیبی گفت: واحدهای فناور در مرحله رشد مقدماتی و رشد تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات دریافت می کنند و در این روند از خدماتی همچون تجاری سازی و مشاوره های دیگری نیز برخوردار می شوند.
وی با اشاره به تیم واحد فناور همای فناور زیست آنزیم گفت: این تیم برای نخستین بار موفق به تولید آنزیم پروتئازی با خواص ویژه شد که در این راه از حمایت کامل پارک علم و فناوری هرمزگان برخوردار شد.
مدیر مرکز رشد واحدهای فناور پارک علم و فناوری هرمزگان با اشاره به پروژه “جداسازی و خالص سازی آنزیم های سیستئین پروتئاز از پسماند میگوی Fenneropenaeus merguiensis خلیج فارس” اظهار کرد: هدف اصلی از انجام این پروژه استحصال آنزیم پروتئاز از پسماندهای جانداران دریایی است زیرا همانطور که می دانیم اندام گوارشی همچون معده و روده این جاندران دور ریخته می شود بنابراین با این تحقیقات آنزیم پروئتاز از این اندام ها بدست آمد.
وی ادامه داد: پروتئاز آنزیمی پر کاربرد است که در صنایع مختلف همچون غذایی، شوینده، پزشکی، چرم سازی و فرآوری غذای دام استفاده دارد بنابراین با توجه به اهمیت آن روی این موضوع کار کردیم و این آنزیم را در مقیاس آزمایشگاهی تولید کردیم.
ادیبی عنوان کرد: در این تحقیق بر روی میگوی Fenneropenaeus merguiensis کار شد زیرا آنزیم ها در این موجود فعالیت بیشتری را نشان می دهد. در واقع این آنزیم تولید شده دارای خواصی منحصر به فرد و ویژه است که خواصی همچون گرما دوست بودن و قدرت کاتالیزوری بالا را می توان نام برد. زیرا این آنزیم تولید شده می تواند گستره دمایی وسیعی را تحمل کند.

این اعلان را به اشتراک گذارید

بازگشت به اخبار