بازگشت به اخبار

مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم مطرح کرد: آغاز جنبش فناوری در کشور

مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم گفت: پارک های علم و فناوری به تدریج در حال رسیدن به نقطه بلوغ هستند و اقتصاد جوان و پایداری را در کشور شکل داده اند.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری هرمزگان، خسرو پیری در نشست خبری پانزدهمین همایش ملی روسای پارک ها و مراکزرشد سراسر کشور که در استان هرمزگان و در محل پارک زیست فناوری قشم در حال برگزاری است، بیان کرد: اقتصاد نوپای این مراکز به زودی اقتصاد کلاسیک و سنتی کشور را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد.

وی ادامه داد: جنبش فناوری که در این مجموعه ها آغاز شده بستر مناسبی برای تبدیل ایده های جوانان به ثروت و سرمایه ملی است و از فرار مغزها و مهاجرت پیشگیری می کند.

پیری گفت: پارک های علم و فناوری و مراکز شده نقاط استراتژیک اقتصادی مخصوصا در استان های کمتر توسعه یافته هستند و در دنیای پیش رو توسعه بدون حمایت از این مراکز امکان پذیر نخواهدبود.

مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم صادرات برخی محصولات دانش بنیان از این استان ها به خارج از کشور را گواه این مدعا دانست و گفت: شرکت های دانش بنیانی وجود داشته اند که با ۱۰۰ میلیون ریال کمک پارک توانسته اند ۶۰۰ شغل پاره وقت ایجاد کنند.

 

این اعلان را به اشتراک گذارید

بازگشت به اخبار