بازگشت به اخبار

بازدید وزیر ارتباطات از دستاوردهای پارک علم و فناوری هرمزگان/ وزارت اراتباطات از هوشمند سازی گلخانه ها حمایت می کند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به همراه معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم با حضور در نمایشگاه ملی هفته پژوهش و فناوری از غرفه پارک علم و فناوری واقع در نمایشگاه بین المللی تهران بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری هرمزگان، محمود واعظی در این بازدید با نحوه فعالیت پارک علم و فناوری آشنا شد.

وی با اشاره به فناوری های مربوط به هوشمند سازی گفت: هوشمند سازی گلحخنه ها فعالیتی مطلوب است که این وزارت خانه حمایت های لازم را انجام خواهد داد.

وی گفت: چنانچه شرکت های دانش بنیان بتوانند در سطح گسترده به هوشمند سازی گلخانه ها ورود پیدا کنند اعتبارات لازم را ما در اختیار فناوران قرار خواهیم داد.

گفتنی است، یکی از فناوری هایی که در این نمایشگاه از سوی شرکت دانش بنیان صنعت و فناوری هوشمند خلیج فارس مستقر در پارک علم و فناوری هرمزگان ارائه شده بود، گلدان هوشمند است که مورد توجه مخاطبان قرار گرفت.

علیرضا شیخ جعفری نیز آمادگی این شرکت را برای تولید گلدان های هوشمند اعلام و ابراز امیدواری کرد با حمایت هایی که صورت خواهد گرفت این فناوری را توسعه خواهیم داد.

شایان ذکر است، این گلدان هوشمند از طریق برنامه ای که روی  گوشی نصب می شود قابل کنترل است و به صورت خودکار گیاه را ابیاری می نماید میزان کود و نور گیاه را به شما گزارش می دهد. این گلدان قابلیت اتصال به اینترنت را دارد و شما از هر کجا می توانید وضعیت گیاه را کنترل نمایید.

این اعلان را به اشتراک گذارید

بازگشت به اخبار