بازگشت به اخبار

رییس پارک علم و فناوری هرمزگان مطرح کرد: تحقق اقتصاد دانش بنیان هرمزگان در گرو واگذاری زمین برای استقرار آنهاست

رییس پارک علم و فناوری هرمزگان از وزیر راه و شهرسازی خواست با واگذاری قطعی پنجاه هکتار از زمین های توافق شده به پارک علم و فناوری زمینه توانمند سازی شرکت های دانش بنیان و سرمایه گذاری پایدار کمک کند.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری هرمزگان، علی فتی در سیزدهمین جلسه  ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی با حضور دکتر عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی و جانشین رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور در استان هرمزگان، با بیان اینکه پارک علم و فناوری هرمزگان نزدیک به نیمی از اعتبارات خود را برای تقویت واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان در قالب تسهیلات اختصاص داده است، بیان داشت: استان هرمزگان توانمندی بالایی در حوزه فناوری و اقتصاد دانش بنیان دارد اما بدلیل برخی مشکلات از جمله کمبود فضای استقرار به نتیجه لازم دست یابیم.

وی ابراز امیدواری کرد، با واگذاری قطعی محل استقرار فعلی پارک علم و فناوری و یا واگذاری زمین در شهر بندرعباس زمینه برای توسعه شرکت های دانش بنیان فراهم شود.

رییس پارک علم وفناوری هرمزگان تاکید کرد،حمایت از این شرکت ها نقش زیادی در تحقق اقتصاد مقاومتی خواهد داشت بطوریکه در حال حاضر این شرکت ها توانسته اند کالا و خدماتی عرضه کنند که نیاز استان و کشور بوده است.

وی بیان داشت: شرکت های دانش بنیان پارک علم و فناوری هرمزگان در راستای کمک به تحقق اقتصاد مقاومتی زمینه را برای صادرات محصولات فراهم کرده است و فروش هایی نیز در این زمینه داشته است.

فتی همچنین برنامه ریزی در حوزه دانش آموزی و دانشجویی را از دیگر اقدامات پارک علم و فناوری نام برد و گفت: در این زمینه علاوه بر کمک های مالی حمایت های فنی نیز صورت گرفت.

این اعلان را به اشتراک گذارید

بازگشت به اخبار