بازگشت به اخبار

استاندار هرمزگان: هر کس شرکت دانش بنیان ایجاد کند خدمت بزرگی به کشور کرده است

استاندار هرمزگان بر لزوم تبدیل علم به کالا و ایجاد ارتباط میان دانشگاه و صنعت تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری هرمزگان، جاسم جادری پس از رونمایی از محصولات دانش بنیان پارک علم و فناوری هرمزگان با حضور در نشست صمیمی با شرکت ها و واحدهای فناور پارک بیان داشت: علت راه اندازی پارک های علم و فناوری این بود که این پارک ها پلی میان دانشگاه و صنعت باشند و ایده های خلق شده را تبدیل به کالا و به جامعه عرضه کنند.

وی ادامه داد: نیروهای تحصیل کرده بسیاری در دانشگاه ها داریم که باید امکان کار برای آنها فراهم شود و با همت و پشتکار می توان ایده های خلاقانه آنان را به ثروت تبدیل کرد و دولت نیز نسبت به این موارد توجه دارد و کمک لازم را خواهد داشت.

جادری تصریح کرد: امروز هرکس شرکت دانش بنیان ایجاد و در این موقعیت کاری به سود کشور پیش ببرد و برای جوانان اشتغال ایجاد کند، خدمت بزرگی کرده است و اساتید دانشگاهی و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها باید در زمینه راه اندازی شرکت های دانش بنیان پیش قدم شوند.

استاندار هرمزگان اظهار داشت: محصولات دانش بنیان باید در بازار ارائه و به فروش برسند و در این زمینه نیاز است راهکارهای مناسب ارائه و کار تبلیغاتی انجام شود.

گفتنی است، در مراسمی با حضور استاندار هرمزگان از محصولات دانش بنیان “تولید کودهای ارگانیک و پلیمرهای زیستی از جلبک های خلیج فارس” و ” سامانه هوشمند برنامه ریزی هوشمند عملیات” در پارک علم و فناوری هرمزگان رونمایی شد.

در این روز همچنین جاسم جادری از فضای پارک و محصولات تولید شده توسط فناوران بازدید کرد.

این اعلان را به اشتراک گذارید

بازگشت به اخبار