بازگشت به اخبار

علی فتی مطرح کرد: آمادگی پارک هرمزگان برای همکاری در زمینه فناوری های مرتبط با حوزه های خونی

همزمان با هفته اهدای خون، رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان خون اهدا کرد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم  و فناوری هرمزگان، علی فتی در این روز ضمن اهدای خون با مدیرکل انتقال خون هرمزگان دیدار و در حوزه فعالیت این مجموعه و تعاملات طرفین بحث و تبادل نظر کرد.

رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان در این نشست با بیان اینکه نقش انتقال خون در حیات انسان ها بی بدیل است، خاطرنشان کرد، سازمان انتقال خون به عنوان مجموعه ای که مهمترین خدمت در تداوم حیات انسان ها دارد نقش خود را به خوبی ایفا می کند.

وی افزود: پارک علم و فناوری هرمزگان آمادگی دارد تا در حوزه فناوری های حوزه انتقال خون همکاری های لازم را با این مجموعه داشته باشد.

فتی با بیان اینکه نقش پارک علم و فناوری در توسعه فناوری استان در سال های اخیر پر رنگ تر شده است، ابراز امیدواری کرد، متخصصان این حوزه نیز با تجربیاتی که دارند با حمایت پارک علم و فناوری هرمزگان بتوانند گرهی از مشکلات حوزه را بگشایند.

در این نشست همچنین ایمان زارعی با اشاره به فعالیت های سازمان انتقال خون استان هرمزگان بر همکاری طرفین تاکید کرد.

وی با قدردانی از پارک هرمزگان به دلیل اهمیت به بحث اهدای خون بیان داشت: بیش از ۵۰ درصد نیاز خونی هرمزگان برای افراد تالاسمی اختصاص می یابد که انتظار داریم با برنامه هایی که در دستور کار دانشگاه علوم پزشکی است شاهد کاهش تولد افراد تالاسمی باشیم.

وی از انتقال خون به عنوان جبهه پشتیبان نام برد و گفت: شاید در بسیاری مواقع نقش انتقال خون در حیات دوباره انسان ها دیده نشود در صورتی که این مجموعه نقش اصلی در حیات انسان ها دارد.

به گفته زارعی تمام نیازهای خونی استان هرمزگان از داخل استان تامین می شود.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد، با همکاری پارک و سازمان انتقال خون بتوان قدمی مهم در راستای همکاری های دو جانیه برداشت.

این اعلان را به اشتراک گذارید

بازگشت به اخبار