بازگشت به اخبار

درب آزمایشگاه های سازمان های دولتی هرمزگان باید به روی محققان باز باشد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار هرمزگان گفت: درب آزمایشگاه های سازمان های دولتی استان هرمزگان باید به روی محققان باز باشد.

بهروز اکرمی در بازدید از پارک علم و فناوری استان هرمزگان، عنوان کرد: هنر یک مدیر این است که با اختیار داشتن منابع محدود، نیازهای حداکثری سازمان خود را مرتفع نماید.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار هرمزگان با تاکید بر تبدیل علم بر تجهیزات و ابزار خاطرنشان کرد: انتظار جامعه از نخبگان این است که علم خود را به ابزار وتجهیزات قابل لمس در زندگی مردم تبدیل و از آن برای رفاه حداکثری جامعه و پیشرفت کشور، استفاده نمایند.

وی با اشاره به لزوم عدم مرزبندی بین مدیران و نخبگان، اظهار داشت: نباید بین مدیران اجرایی و نخبگان جامعه مرز بندی مصنوعی صورت پذیرد زیرا این آفت، روند تبدیل علم به عمل را کند می کند.

اکرمی بیان داشت: از سازمانهای دولتی می خواهیم تجهیزات و آزمایشگاه های خود را برای استفاد، در اختیار نخبگان بگذارند.

مهندس علی فتی رئیس پارک علم و فناوری استان هرمزگان نیز در این جلسه با اشاره به افزایش تعداد واحدهای مستقر در پارک علم و فناوری استان هرمزگان افزود: با گذشت سه سال از تاسیس پارک علم و فناوری استان هرمزگان، تعداد ایده های رسیده به پارک علم و فناوری رشد چشمگیری داشته است که عملیاتی شدن همه این ها نیازمند امکانات و تسهیلات مورد نیاز است.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین نیاز پارک علم و فناوری در شرایط حاضر فضای لازم برای استقرار واحدهای فناور است، ادامه داد، با توجه به تعدد واحدهای فناور مراکز رشد امکان استقرار آنها و ارائه امکانات لازم برای آن ها امکان پذیر نیست که می طلبد فضای لازم در اختیار پارک علم و فناوری قرار گیرد.

وی همچنین با اشاره به ارائه تسهیلات به واحدهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری افزود: تلاش کردیم تا بروکراسی اداری در پرداخت تسهیلات کم کنیم تا واحدها بتوانند در کمترین زمان ممکن تسهیلات لازم را دریافت کنند.

وی همچنین خواستار استفاده واحدهای فناور از آزمایشگاه های دولتی در استان شد و گفت: در حال حاضر بسیاری از آزمایشگاه های دولتی می تواند پاسخگوی نیاز پارک علم و فناوری باشد که متاسفانه دور از دسترس واحدهای فناور است.

وی ابراز امیدواری کرد، با رایزنی های استانداری بتوان این آزمایشگاه ها در قالب انعقاد تفاهم نامه در اختیاز واحدهای فناور پارک علم و فناوری قرار گیرد.

شایان ذکر است؛ در ابتدای این جلسه تعدادی از مدیران عامل واحدهای فناور پارک علم و فناوری استان هرمزگان به بیان نظرات و مشکلات خود پرداختند.

این اعلان را به اشتراک گذارید

بازگشت به اخبار