بازگشت به اخبار

درب آزمايشگاه هاي سازمان هاي دولتي هرمزگان بايد به روي محققان باز باشد

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار هرمزگان گفت: درب آزمايشگاه هاي سازمان هاي دولتي استان هرمزگان بايد به روي محققان باز باشد.

بهروز اكرمي در بازديد از پارك علم و فناوري استان هرمزگان، عنوان كرد: هنر يك مدير اين است كه با اختيار داشتن منابع محدود، نيازهاي حداكثري سازمان خود را مرتفع نمايد.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار هرمزگان با تاكيد بر تبديل علم بر تجهيزات و ابزار خاطرنشان كرد: انتظار جامعه از نخبگان اين است كه علم خود را به ابزار وتجهيزات قابل لمس در زندگي مردم تبديل و از آن براي رفاه حداكثري جامعه و پيشرفت كشور، استفاده نمايند.

وي با اشاره به لزوم عدم مرزبندي بين مديران و نخبگان، اظهار داشت: نباید بين مديران اجرايي و نخبگان جامعه مرز بندي مصنوعي صورت پذيرد زيرا اين آفت، روند تبديل علم به عمل را كند مي كند.

اكرمي بيان داشت: از سازمانهاي دولتي مي خواهيم تجهيزات و آزمايشگاه هاي خود را براي استفاد، در اختيار نخبگان بگذارند.

مهندس علی فتی رئیس پارک علم و فناوری استان هرمزگان نیز در این جلسه با اشاره به افزایش تعداد واحدهای مستقر در پارک علم و فناوری استان هرمزگان افزود: با گذشت سه سال از تاسیس پارک علم و فناوری استان هرمزگان، تعداد ایده های رسیده به پارک علم و فناوری رشد چشمگیری داشته است که عملیاتی شدن همه این ها نیازمند امکانات و تسهیلات مورد نیاز است.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین نیاز پارک علم و فناوری در شرایط حاضر فضای لازم برای استقرار واحدهای فناور است، ادامه داد، با توجه به تعدد واحدهای فناور مراکز رشد امکان استقرار آنها و ارائه امکانات لازم برای آن ها امکان پذیر نیست که می طلبد فضای لازم در اختیار پارک علم و فناوری قرار گیرد.

وی همچنین با اشاره به ارائه تسهیلات به واحدهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری افزود: تلاش کردیم تا بروکراسی اداری در پرداخت تسهیلات کم کنیم تا واحدها بتوانند در کمترین زمان ممکن تسهیلات لازم را دریافت کنند.

وی همچنین خواستار استفاده واحدهای فناور از آزمایشگاه های دولتی در استان شد و گفت: در حال حاضر بسیاری از آزمایشگاه های دولتی می تواند پاسخگوی نیاز پارک علم و فناوری باشد که متاسفانه دور از دسترس واحدهای فناور است.

وی ابراز امیدواری کرد، با رایزنی های استانداری بتوان این آزمایشگاه ها در قالب انعقاد تفاهم نامه در اختیاز واحدهای فناور پارک علم و فناوری قرار گیرد.

شايان ذكر است؛ در ابتداي اين جلسه تعدادي از مدیران عامل واحدهای فناور پارک علم و فناوری استان هرمزگان به بيان نظرات و مشكلات خود پرداختند.

این اعلان را به اشتراک گذارید

بازگشت به اخبار