بازگشت به اخبار

جشنواره سیریک با محوریت علم و فناوری از امروز آغاز می شود

جشنواره سیریک از امروز با محوریت علم و فناوری در این شهرستان آغاز به کار می کند.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان هرمزگان، حسین رئیسی دبیر چهارمین جشنواره سیریک در این ارتباط گفت: این جشنواره امسال متنوع تر از سال های گذشته برگزار می شود که از جمله آن می توان به برپایی موزه علم و فناوری اشاره کرد.

وی در تشریح جزئیات این جشنواره گفت: در جشنواره چهارم سیریک برنامه های متنوعی از جمله مسابقات رباتیک و علوم نوین جنوب کشور و نمایشگاه علم و فناوری تدارک دیده شده است.

مدیرعامل موسسه آموزشی ـ پژوهشی نانو صنعت پارک علم و فناوری در تشریح برپایی موزه علم و فناوری گفت:  موزه علوم و فناوری در راستای اهداف کلان خود در ترویج و همگانی‌سازی علم و ایجاد امکان بازدید برای تمام علاقمندانی که دسترسی به گالری دائمی این موزه ندارند، اقدام به برپایی نمایشگاه دستاوردهای دانشمندان اسلام و ایران همزمان با برپایی نمایشگاه سیریک کرده است.

به گفته رئیسی، این نمایشگاه به مدت یک هفته با نمایش آثار جذاب و جالبی در حوزه‌های فناوری‌های بومی ایران، نجوم، ترازها، فیزیک و مکانیک کرده است. وی ابراز امیدواری کرد، برپایی این نمایشگاه به اعتلای فرهنگ خودباوری و پیشرفت علمی دانش‌آموزان، دانشجویان و علاقمندان استان هرمزگان کمک کند.

گفتنی است، جشنواره سیریک از ۴ الی ۱۰ بهمن‌ماه ۱۳۹۳ در شهرستان سیریک برگزار می‌کند.

این اعلان را به اشتراک گذارید

بازگشت به اخبار