بازگشت به اخبار

دکتر ستاری: هرمزگان باید شاهد تغییرات چشمگیر در حوزه علم و فناوری باشد

دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از نمایشگاه دستاورهای پارک علم و فناوری استان هرمزگان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان هرمزگان، در این بازدید که محمود شیخ زین الدین معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری، علی وطنی معاون توسعه فناوری، محمدسعید سیف رئیس ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی، مهندس علی فتی رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان، برومند معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری هرمزگان، دکتر شیخی رئیس دانشگاه هرمزگان، صمصام پور رئیس بنیاد نخبگان استان هرمزگان حضور داشتند، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با دستاوردهای واحدهای فناور مراکز رشد پارک علم و فناوری استان هرمزگان آشنا شد.

دکتر ستاری همچنین پس از بازدید از نمایشگاه دستاوردهای پارک علم و فناوری در جمع واحد های فناور حضور یافت و به تشریح سیاست های علمی و فناوری کشور و نحوه حمایت از شرکت های دانش بنیان را تشریح کرد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان همچنین اظهار کرد: آنچه حائز اهمیت است، راه اندازی اکوسیستم کارآفرینی در استان هرمزگان و هدایت اندیشه ها به این سمت است و سایر مسائل از جمله زیرساخت ها و فضای لازم حل شدنی است.

وی ضمن تأکید بر بعد فرهنگی، افزود: هرچند شناخت نسبت به این حوزه کم است و احتمال مخالفت و مقاومت بسیار است اما بنا به روند دولت در پیشبرد امور، شرکت های دانش بنیان باید تمامی تلاش خود را در توجیه مخالفت ها و شکستن مقاومت ها به کار گیرند.

دکتر ستاری همچنین بر ترغیب شرکت های بزرگ تأکید کرد و گفت: حوزه تبلیغات و اطلاع رسانی ها باید در خارج از پارک نیز گسترده باشد چرا که برخی از شرکت ها در شهرک های صنعتی متمرکزند و برای جذب آنها به این مرکز نیاز به اطلاع رسانی قوی است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور خاطرنشان کرد: در فرآیند شروع و ایجاد اکوسیستم لزوم تعامل با دانشگاه از اهمیت خاصی برخوردار است و در واقع شروع کار باید در دانشگاه اتفاق بیفتد.

وی در پایان ضمن قول حمایت و تسهیل و تسریع اجرایی شدن مصوبات دولت، ابراز امیدواری کرد: استان هرمزگان در آینده با تلاش مسئولانه دست اندرکاران شاهد تغییرات چشمگیر علم و فناوری خواهد شد.

در این جلسه مهندس علی فتی رئیس پارک علم و فناوری استان هرمزگان نیز ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در پارک علم و فناوری استان هرمزگان افزود: در حال حاضر بیش از ۴۰ واحد فناور در پارک علم و فناوری مستقر هستند.

وی افزود: پارک علم و فناوری استان هرمزگان علیرغم نوپا بودن توانسته اقدامات خوبی در راستای حمایت از ایده ها و شرکت های دانش بنیان انجام دهد.

وی بیان داشت: خوشبختانه تعامل مجموعه دولت در هرمزگان با پارک علم و فناوری خوب است که این امر شتاب بیشتری به رشد واحدهای فناور پارک خواهد کرد.

وی کمبود فضای فیزیکی پارک علم و فناوری را از مشکلات موجود بر شمرد و اضافه کرد، بسیاری از شرکت های فناور نمی توانند از فضای پارک بدلیل کمبود فضا استفاده کنند که نیاز است در این زمینه اقدامات لازم انجام شود.

این اعلان را به اشتراک گذارید

بازگشت به اخبار