بازگشت به اخبار

تسهیلات نظام وظیفه تخصصي براي افراد فعال در شرکتهاي دانش بنيان (دانش‌آموختگان­ برترِ فنّاور)

شرایط اعطای تسهیلات نظام وظيفه تخصصي به افراد فعال در شرکتهاي دانش بنيان به شرح زیر است:

۱-  متقاضی باید دانش­‌آموختۀ دورۀ کارشناسی، کارشناسی­‌ارشد یا دکتری تخصصی دانشگاه­‌ها باشد و از زمان دانش­‌آموختگی­‌اش بیش از سه سال نگذشته باشد.

دانشجویان دورۀ دکتری تخصصی که از پیشنهاد رسالۀ دکتری خود با موفقیت دفاع کرده­‌اند، نیز می­‌توانند از این تسهیلات بهره­‌مند شوند.

۲-  شرط لازم: دانش­‌آموخته باید در یکی از شرکت­‌های دانش­‌بنیانِ مورد تأیید معاونت علمی و فنّاوری به مدت دست کم شش ماه (بر اساس فهرست بیمۀ شرکت) به طور تمام­‌وقت به فعالیت مشغول بوده باشد. فهرست شرکتهاي مورد تاييد در صفحه اول سامانه (www.Daneshbonyan.ir) قرار دارد.

۳- شرط کافی: متقاضی باید حائز بیشترین امتیاز فعالیت­‌های نخبگانی (شامل فعالیت‌های فنّاورانه، پژوهشی و آموزشی) بر اساس معیارهای بنیاد در میان متقاضیان باشد.

۴- شرکت­‌ دانش­‌بنیان  بايد دارای اظهارنامۀ مالیاتی باشد و کالاها و خدمات دانش­بنیان خود را بر اساس اطلاعات اظهارنامۀ مالیاتی به فروش رسانده باشد.

۵- هر یک از شرکت­های دانش بنيان می­تواند یک نفر و به ازای هر پنج میلیارد ریال فروش سالانه (بر اساس اظهارنامۀ مالیاتی) یا به ازای هر ده نفر نیروی کارشناسی شاغلِ تمام وقت در شرکت (بر اساس فهرست بیمه)، یک نفر دیگر را معرفی کند. سهمیۀ مذکور تا سقف ده نفر برای هر شرکت در سال، برای مدت یک­سال تعیین می­شود و صرفاً برای همان سال قابل استفاده است.

۶- معرفی اولیۀ متقاضیانِ مشمول، بر عهدۀ شرکت متبوع آنان و تکمیل و بارگذاری اطلاعات شخصی بر عهدۀ متقاضی است.

۷- هر یک از افراد باید به طور دقیق اطلاعات خود و شرکت متبوع را در سامانۀ اطلاعاتی بنیاد (soraya.bmn.ir) بارگذاری نمايد.

۸- هيچ نيازي به مراجعه حضوري فرد يا ارايه تقاضاي مکتوب به معاونت علمي و فناوري نيست، و فرد متقاضي بايد اطلاعات خود و شرکت متبوع خود را در سامانه Soraya.bmn.ir  ثبت و بصورت الکترونيکي مراحل آن را پيگيري کند.

 

ثبت نام در سامانه الکترونیکی مدیریت امور نخبگان و استعدادهای برتر (soraya.bmn.ir)

این اعلان را به اشتراک گذارید

بازگشت به اخبار