بازگشت به اخبار

در دانشگاه علمی کاربردی؛فعالیت رسمی مرکز نوآوری پارک فناوری در میناب آغاز شد

در مراسمی با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری هرمزگان، رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان و جمعی از مدیران شهرستانی فعالیت رسمی مرکز نوآوری پارک علم و فناوری در دانشگاه علمی کاربردی میناب آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری استان هرمزگان، علی رئوفی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری هرمزگان در این مراسم با بیان اینکه کسب علم و دانش بازنشستگی ندارد، خاطرنشان کرد، برای کسب علم و دانش هیچ وقت دیر نیست و متخصصین زیادی در حوزه های مختلف داریم که از سنین میانسالی کسب علم و دانش را آغاز کرده اند و الان جزو بهترین متخصصان کشور هستند.

وی خاطرنشان کرد، همه باید در حوزه ای که فعالیت می کنند بهترین باشند از این رو بر دانشجویان نیز لازم است در رشته ای که تحصیل می کنند بهترین متخصص و بر آن تسلط داشته باشند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری هرمزگان با تاکید بر اینکه دانشگاه ها باید به سمت کاربردی شدن حرکت کنند، ابراز امیدواری کرد، با راه اندازی مرکز نوآوری پارک علم و فناوری در دانشگاه علمی کاربردی میناب شاهد کاربردی شدن دانش کسب شده توسط دانشجویان باشیم.

 

دانشجویان پس از فارغ التحصیلی باید کارآفرین باشند

علی فتی رئیس پارک علم و فناوری استان هرمزگان نیز در این مراسم، راه اندازی مرکز نوآوری در دانشگاه علمی کاربردی میناب را به فال نیک گرفت و گفت: خروجی دانشگاه های ما تحویل جمعیت زیاد نیروی متخصص بیکار به جامعه است و برای رفع این معضل می بایست زیرساخت های نوآوری و فناوری را فراهم کرد تا دانشجویان پس از فارغ التحصیلی کارآفرین باشند.

وی با بیان اینکه دهه آینده دهه پیشرفت است، افزود: اگر می خواهیم اول بودن خود را تثبیت کنیم باید به سمت توسعه شرکت های دانش بنیان حرکت کرده و نوآور باشیم.

رئیس پارک علم و فناوری استان هرمزگان در ادامه با اشاره به راه اندازی مراکز نوآوری در استان هرمزگان گفت: مراکز نوآوری پارک علم و فناوری در ۱۳ مرکز راه اندازی می شود تا ماموریت پارک علم و فناوری در توسعه زیرساخت های فناوری محقق شود.

وی با بیان اینکه مرکز نوآوری پارک فناوری در دانشگاه علمی کاربردی میناب حمایت ویژه ای از افراد خلاق می کند، ابراز امیدواری کرد، با قابلیت هایی که در میناب وجود دارد این مرکز می تواند به توسعه آن شتاب دهد.

فتی همچنین به تسهیلات و کمک های بلاعوض مرکز نوآوری پارک علم و فناوری هرمزگان اشاره کرد و گفت: در راستای سیاست های در پیش گرفته شده، هر دانش آموز و دانشجوی خلاق تا سقف پنج میلیون ریال به صورت بلاعوض دریافت خواهند کرد. همچنین اگر طرح ارائه شده مناسب باشد این کمک تا سقف ۲۰ میلیون ریال نیز قابل افزایش است. وی ادامه داد، در این مسیر اگر طرح های ارائه شده دانش آموزی و دانشجویی قابل توجیه باشد۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت خواهد بود.

فتی در این مراسم همچنین با اشاره به بودجه اندک پارک علم و فناوری خواستار افزایش بودجه پارک های  فناوری شد.

 

راه اندازی مرکز نوآوری با هدف کارآفرینی

سید ابراهیم موسوی رئیس دانشگاه علمی کاربردی میناب نیز در این مراسم با اشاره به راه اندازی مرکز نوآوری پارک فناوری در دانشگاه میناب گفت: نسل امروز دانشگاه ها باید دانشگاه کارآفرین باشد و راه اندازی مرکز نوآوری نیز در راستای همین سیاست هاست.

وی با بیان اینکه برای کارآفرین بودن دانشگاه ها زمینه فراهم است و علمی کاربردی نیز گام هایی را در این مسیر برداشته است، افزود: دانشگاه علمی کاربردی میناب در پنج ساله دوم فعالیت خود هدف گذاری هایی را در این مسیر انجام داده است.

 

کارآفرینان هیچ گاه فقیر نمی شوند

سید عبدالکریم هاشمی نخل ابراهیمی نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با ابراز خرسندی از راه اندازی مرکز نوآوری پارک علم و فناوری در دانشگاه علمی کاربردی میناب افزود: پیش بینی یکی از عنصر مهم برای گذر از بحران های آینده خواهد بود.

وی همچنین با تاکید بر کارآفرین بودن دانشجویان گفت: افرادی که کارآفرین هستند هیچ گاه فقیر نمی شوند چرا که با تخصص و خلاقیتی که دارند می توانند امرار معاش کنند.

 

وی راحت طلبی را یکی از آفت های بد جامعه دانست و گفت: تا زمانی که راحت طلبی را پیش می گیریم راه به جایی نخواهیم برد.

 

این اعلان را به اشتراک گذارید

بازگشت به اخبار